●óra●

Honlap-menü

Belépés

Ennyi idős a lap^^

Kedvencekhez adom!

Chat

az oldal reklámja

Szavazás
Legyen több friss a blogban?
Összes válasz: 51

Statistics

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

Zene ^^

MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com

Site friends
  • Create a free website
  • Online Desktop
  • Free Online Games
  • Video Tutorials
  • All HTML Tags
  • Browser Kits

  • Korea hagyományos ünnepei






    Holdújév ünnepe


    Ennek az ünnepnek a dátuma a holdnaptár alapján változik. A messze élő családok ekkor találkoznak , ugyanis a ’60-as évek urbanizációjának következtében a fiatalabb családtagok a városokba költöztek, míg az idősek falun maradtak. Ekkor végeznek egy olyan fajta szertartást ami tul. képen,az ősök szelleme előtti meghajlást jelenti. Ezt évi két alkalommal, a holdújév ünnepe mellett még a koreai hálaadás napján is elvégzik. A  családtagoknak már előző este meg kell érkezniük oda, ahonnan a család származik . A szertartás úgy zajlik, hogy egy kis asztalra  teszik az elhunyt ős(ök) képét, mellé ennivalókat, gyümölcsöt (alma, koreai körte, szőlő, sült hús, frissen termelt főtt rizs), de körülményesen fogyasztható ennivaló, pl. őszibarack nem szerepelhet. A fénykép mellé teszik míg egy papírra írva az ős nevét. A nők aztán elhagyják a szobát, a férfiak közösen háromszor meghajolnak térdelő helyzetben, aztán ők is kimennek – az asztalt egyedül kell hagyni, hogy az ősök szelleme zavartalanul fogyaszthasson.

    Koreai hálaadás

    A holdújévhez hasonlóan a szülővárosukba utaznak és  szertartást végeznek. Ezt a szertartást egyébként az elsőszülött fiú feleségének kell előállítani, az ezzel kapcsolatos feladatok mind rá hárulnak . Mindig az elsőszülött fiú  örököl – a kötelességeket is. Ez a közvetítő által létrejött házasságok egyik megnehezítője is, hisz kevés nő akar hozzámenni egy elsőszülött fiúhoz a rá háruló feladatok miatt.



    (Koreai ünnep név) ünnep, 5. hónap 5. napja
    Ekkor ünneplik a nyár közeledtét. A férfiak a XX. század elejéig nem vágták le a hajukat, ám a modernizáció miatt aztán parancsba adták, hogy a férfiaknak rövid haja legyen. De korábban ezen a szertartáson falevélből főztek vizet , amivel a hosszú hajukat megmosták.. A nők hajtűt (fagyökeret) tűztek a hajukba, a férfiak az övükbe tűzték – ez megvédett a fejfájástól, a rossz szellemektől. Ezen az ünnepen a nők összegyűlve hintáztak. Ennek azért örültek különösen, mert egy nő nem léphetett kívül a kőfalon, de hintázáskor túlláthatott rajta.

    Március 1.
    Az 1919-ben lezajlott japán gyarmati uralom ellene felkelés napja, ami a legnagyobb felkelés volt 1910 és 1945 között. Vérbe fojtották. Manapság a médiában ezen a napon hazafias jellegű műsorokat adnak.

    Augusztus 15.
    A felszabadulás ünnepe. 1945-ben a japán kapitulációval a megszállásuk is véget ért. Kettős ünnep, ugyanis 1948-ban szintén augusztus 15-én kiáltották ki a koreai köztársaságot.
    A médiában ezen a napon függetlenségpárti műsorokat adnak.

    Október 3.
    A legendák szerint a legelső koreai államalakulat e napon jött létre i.e. 2333-ban. Az államalapítás ünnepének tekinthető.
    Politikai üzenetet is hordoz(hat): Korea is nagy múltú civilizáció a nagy keleti hatalmak között.



    forrás:

    http://tvxq-4ever-and-ever.mindenkilapja.hu/blog/23362529/renderpost/23759827/hagyomanyos-koreai-unnepek



    Copyright MyCorp © 2024
    Ingyenes honlapszerkesztő - uCoz